Delfi: Iga mees on märkamist väärt

meestekuu_kellKa sel aastal on juunikuu meestekuu! Kaks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseedenduse vilistlast Merike ja Essi algatasid juba teist aastat järjest meeste tervisele suunatud vabatahtliku projekti „Märka Meest 2015!” Projekti eesmärk on suunata tähelepanu meeste tervisele ja tõsta seeläbi meeste terviseteadlikkust ning julgustada neid hindama oma tervise väärtust ja olulisust. Samuti panna mehed läbi tunnustamise ja positiivsete sõnumite iseennast märkama.

Kuu esimeses pooles pööratakse tähelepanu meestele, kellel on erilised hobid ning ettevõtmised, sõidetakse rohkem jalgrattaga, ronitakse, käiakse Trükimuuseumis, külastatakse juba kolmandat korda toimuvat Meeste tantsupidu Rakveres ning projekti lõpusirgeks on adrenaliinirohke 10 kilomeetri pikkune Icebug Kõva Mehe Jooks 27.juunil. Koostöös MyFitness’iga treenitakse mehed vormi ning küsitakse nõu ka tõstjatelt, kuidas saada tugevaks.

Kuu teises pooles pannakse luubi alla tervis. Räägitakse olematutest põhjustest spordi mittetegemiseks. Seejärel võetakse ette eesnäärme suurenemisega seotud urineerimishäired. Järgemööda arutletakse avatult seksuaaltervisest, erektsioonihäiretest ja enneaegsest seemnepurskest.

Juunis on „Märka Meest!“ kampaania toetajatel palju eripakkumisi ja soodustusi meestele.

Projektiga edastame sõnumit: „Iga mees on märkamist väärt!” ning soovime, et Eesti mees hakkaks endast rohkem hoolima ja endale tähelepanu pöörama! Elage kaua ja õnnelikult!

delfi