Delfi: Madis Aesma paneb end proovile ja üritab paremaks inimeseks saada

Jõusaali personaaltreener Indrek Viska ja raadiosaatejuht Madis Aesma Rocca al Mare MyFitnessis kehaanalüüsi tegemas.
Jõusaali personaaltreener Indrek Viska ja raadiosaatejuht Madis Aesma Rocca al Mare MyFitnessis kehaanalüüsi tegemas.

Selleaastase “Märka meest!” projekti esimese ettevõtmisena alustab alati rõõmsameelne raadiosaatejuht ja muusik Madis Aesma ettevalmistust oma tervise parendamiseks. Lõppeesmärgiks oli määratud iga aastane võistlus “Kõva Mehe Jooks”, mis toimub 27. juunil, kuid kahjuks lõi välja ammune spordivigastus. Nüüd on eesmärgiks on saada hoopis Eesti mees suveks vormi.

Maikuu esimesel nädalal kohtusid Madis ja treener Indrek Viska esmakordselt Rocca al Mare MyFitnessis. Alustuseks püüti luua selgus Madise eelnevast spordikogemusest ning üldpilt tervisliku enesehinnangu kohta. Tuli välja, et Madis on varasemalt jooksnud juba kaks poolmaratoni. Kohtumise põhiosa moodustas kehaanalüüs, mille eesmärgiks on saada teada keha bioloogiline vanus, kui palju kaaluvad Madise lihased ning kuidas on lihased ja rasv jaotunud kätel, jalgadel ning kerepiirkonnas. Madise kehaanalüüs näitas, et ettevalmistuse alghetkel on Madisel kogunenud pisut liigset kehakaalu, kuid seevastu on korralikult arenenud ka lihasmass ning võib arvata, et reaalne vorm on parem, kui kehaanalüüs näitas. Treeneri esialgsel hinnagul on hea põhi olemas, millelt vormi üles ehitama hakata.

“Seadsin eesmärgiks jõuda praegusest paremasse vormi. Aga seda mitte suurte musklite kasvatamise eesmärgil, vaid pigem on sihiks saledam kehakuju, suurem liikuvus, parem koordinatsioon ning nagu öeldakse, et esimene samm on uksest välja ja mul on hea meel, et selle teekonna ette võtsin,” lausus Madis.

Madise sõnul on tema trenni motivatsiooniks muutumine paremaks inimeseks ja usk, et võibolla on tõesti võimalik jõuda elu parimasse vormi. Lisaks on peale trenni alati mõnus olla!

Naisteka_logo (1)