Igal kolmandal kusemishäirete testi teinud mehel on põhjust arsti poole pöörduda

Mai lõpus avasime meeste tervisele suunatud kodulehe – ipss.meestekuu.ee – kus mehed saavad täita kusemishäirete testi. Kusemishäirete küsimustik (IPSS) on kõige olulisem uuring healoomulise eesnäärme suurenemise diagnoosimisel ja eriti ravivalikute tegemisel.

Enam kui pooled üle 50-aastastest meestest kaebavad kusemishäirete üle, mis on tingitud eesnäärme healoomulisest suurenemisest. Kõige sagedamini häiriv sümptom on öine urineerimisvajadus ehk mees peab sageli WC-vahet käima. Urineerimishäirete esinemissagedus hakkab kasvama üle 35-aastastel meestel ja see trend on jätkuv vanemas eas.

Meestel, kellel urineerimisega seotud kaebused puuduvad, soovitatakse eesnääret alates viiekümnendast eluaastast kontrollida vähemalt üks kord aastas.

Vuntsikuul täideti testi rekordarv kordi

Novembris, kus meeste tervisele rohkem tähelepanu pööratakse, täideti kusemishäirete testi üle 2000 korra. Tulemused näitasid, et igal kolmandal mehel esinesid vähesed kuni mõõdukad urineerimishäired. Sellisel puhul on põhjust kindlasti arsti poole pöörduda, et täiendavalt eesnääret kontrollida ning teha vajadusel PSA test.

Hariv video koostöös meestearstiga

Koostöös meestearst Kristo Ausmehega koostasime healoomulise eesnäärme suurenemise teemal hariva video, mida saab vaadata siit.