Kuidas rääkida arstiga erektsioonihäirest

Uuringud on näidanud, et erektsioonihäirega on kokku puutunud 52% meestest vanuses 40-70 eluaastat. Probleemi esinemise tõenäosus vanusega suureneb. Kahjuks ei julgeta sellest arstiga rääkida.

Abi saamiseks peaks mees pöörduma kindlasti arsti poole. Esimeseks kontaktiks võiks olla oma perearst, meestearst või uroloog. Erektsioonihäire ravimid on Eestis saadaval ainult arstiretseptiga ning probleemi esinemisel on ka perearstil teadmised ja lahendused olemas.

Kuidas arstiga erektsioonihäirest rääkida ?

Rääkima peaks täpselt nii nagu asjad on. Ole lõpuni aus selles osas, kuidas sa end tunned ja kuidas sümptomid mõjutavad sinu elu. Räägitu aitab arstil leida just sinu jaoks parima lahenduse.

Kuna sellisel teemal võib olla esialgu keeruline juttu teha, siis hea mõte on enne vestluse alustamist läbi mõelda järgmised kuus küsimust:

  1. Kas sul on raskusi erektsiooni saavutamisega, kui soovid alustada vahekorda?
  2. Kas on midagi, mis võimendab ja leevendab erektsioonihäiret või siis raskendab erektsiooni saavutamist. Kas on olukordi, kus seda on kergem saavutada ?
  3. Kas erektsioonihäire segab su suguelu ja seks ei ole enam nauditav või mõjutab suhet partneriga?
  4. Missuguseid teisi haigusi sul on ? Kas sul on hiljaaegu olnud mingeid operatsioone ?
  5. Missuguseid ravimeid, vitamiine või toidulisandeid sa kasutad ?
  6. Millal probleemid algasid ja kui sageli häireid esineb ?

Iga küsimuse vastus annab arstile olulist informatsiooni häire eeldatavate põhjuste või tõsiduse kohta. Tuginedes vastustele on võimalik koos arstiga leida probleemile parim töötav lahendus või vajadusel teha täiendavaid uuringuid.

Kuidas edasi ?

Helista oma perearstile ning lepi kokku aeg vastuvõtuks. Enne arsti juurde minekut mõtle läbi eelpool toodud küsimused, sest nii on lihtsam vestlust alustada. Hea oleks isegi, kui saaksid seda teha kirjalikult, sest vahest ei tule õiged sõnad kohe meelde. Visiidi lõpuks peaksite olema leidnud murele sobiva lahenduse.