Kuidas valida erektsioonihäire ravimit?

Erektsioonihäire ravimi võtmine aitab saada vahekorra alustamiseks piisava jäikusega erektsiooni umbes 70% meestest, kelle üldtervis on muidu korras.

Kas peaksid arsti poole pöörduma? Kui kahtled, siis tee lihtne test erektsiooni hindamiseks (5 küsimust) ja saad kohe vastuse.

Alusta testi

Reklaamide näitamine aitab seda kodulehte töös hoida. SA5.

meestekuu_mailman

Artikkel on avaldatud 1. juunil 2014 ajakirjas Harvard Men’s Health Watch

Umbes pooltel 40-70 aastastest meestestest on esinenud erektsioonihäiret, kuid õnneks ainult 10% neist esineb see raskel kujul – see tähendab võimetust saada üldse mingisugust erektsiooni. Erektsioonihäire ravimi võtmine aitab saada vahekorra alustamiseks piisava jäikusega erektsiooni umbes 70% meestest, kelle üldtervis on muidu korras.

Reklaamide näitamine aitab seda kodulehte töös hoida. SA4.

📌 Erektsioonihäire esinemisel pöördu arsti vastuvõtule Seksuaaltervise Kliinikusse või Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikusse.

Kas on vahet, missugust erektsioonihäire ravimit võtta ? „Jah, vahe on olemas. Esmakordne kasutaja võiks proovida erinevaid toimeaineid, et saada teada, missugune kõige paremini töötab.“ ütleb dr Louis Liou, Harvardi Ülikooli haiglast.

Vaata ka: Kust saada erektsioonihäire ravimeid (ja retsepti)

Kui efektiivsed need ravimid on?

Erektsioonihäire ravimid on piisavalt tõhusad umbes 70% meestest. Aga ravi tõhusus on väga individuaalne ja sõltub konkreetsest kasutajast. Mees, kellel on näiteks suhkruhaiguse (diabeet) või südamehaiguse tõttu veresooned juba väga kahjustunud ei pruugi ravimid kuigi head toimet anda. „On mõned patsiendid, kellel ei toimi ükski nendest ravimitest“ ütleb dr Liou.

Märk tõsisemast haigusest

Erektsioonihäire võib olla mõne põhihaiguse varajane hoiatav märk – näiteks südamehaigus, veresoonte ahenemine (ateroskleroos). „Erektsioonihäire võib ennustada südamehaiguse tekkimist ette umbes mõne aasta“ ütleb dr Liou. On kindlad tõendid, et elustiili muutus tervislikumaks võib leevendada erektsioonihäiret. Aga elustiili on inimestel raske muuta.

Loe lisaks: Missugused on erektsioonihäire ravimite peamised erinevused (UUS)

Tõlkeartikkel on toimetamisel. Soovitame lugeda täisversiooni siit:
Which drug for erectile dysfunction ? Harvard Men’s Health Watch, 01.06.14