Mälutreening mehele!

Mälutreening mehele

Üldiselt ei kurda mehed väga oma mälu üle. Üldse kurdavad mehed üsna vähe. Mehi lihtsalt ei huvita! Ei huvita virisemine, mis teised mehest arvavad ega see, mis teiste peas toimub. Aga eks see sõltub ka muidugi üsna palju sellest, kas ja kes meest parasjagu märkab. Kui see on teine sõber, siis saame veel hakkama. Kui aga on tegemist naispoolega, siis võib asi täbaramaks minna. Ja eks häda on käes siis, kui miskit väga (elu)olulist ära kipub ununema. Näiteks pulma-aastapäev, lapse lasteaiast kojutoomine või koolilõpuaktus … rääkimata ämma sünnipäevast!

Mida annab mälu treenimine?

Kui mitte miski ei huvita, siis ei aita ka muidugi mälutreening midagi. Aga kui vähegi huvi on omaenda isiksuse kohta üht-teist kasuliku teada saada, siis aitab mälu treenimine:

  • parandada enesetunnet ja annab rahulolu

Minu mälutreenimise kogemused kinnitavad pea igakord seda, et inimesed, saades teada, kuidas nende mälu töötab ja mis mured on teistel, tunnevad end palju paremini. Asi pole üldse nii hull, kui endale tundub! Ja mälu on kõigil – isegi meestel – väga hea!

  • kasutada oma suurimat vara – mõistust – õigesti

Erinevus treenitud ja treenimata mälul on see, et üks teab, kuidas aju töötab ja oskab vajadusel tehnikaid kasutada. Ja kui ei taha, siis ei kasuta! Mees teab, mis teab mees …

  • vajadusel märgata olulisi asju elus

Naiste ja meeste tähelepanul on arvestatavad erinevused. Naised märkavad palju rohkem detaile. Sest need lähevad neile korda. Mehi ei huvita detailid. Kui just ei ole tegemist naisterahvaga … Aga kui ka mees juba suudab keskenduda, siis jääb tallegi vajalik meelde. Eriti tublid on naised rööprähklemises. Meestele ei meeldi rähelda. Neile meeldib teha üht asja korraga. Ja sedagi pigem üksi, rahus ja vaikuses …

  • mitte unustada või siis unustada ära!

Mälu treenimise üks võlu on see, et kui on vaja, jätad meelde. Ja kui on vaja, unustada ära. Kõik on kinni mõtlemises! Ja vahest on tõesti nii, et mida vähem mõelda, sest ilusam elu. Meestel ongi ilus elu. Sest neil on naised!

Lihtsad nipid, millega igapäevaselt oma mälu treenida on:

punkt 1 – Tähelepanu – kui tähele ei pane, siis ajusse midagi ei salvestu. Seepärast tuleks olla tähelepanelik ja märgata võimalikult palju. Kõige parem viis tähelepanu parandamiseks on mõelda enda jaoks selgeks, MIKS ma midagi teen. Ja kui vastus sellele on “tahan”, on alati lihtsam, kui “pean”.

punkt 2 – Seostamine – inimese aju töötab seoste abil. Kui on vaja midagi meelde jätta, siis tuleb uus info püüda seostada juba meeles olevaga. Kas on selleks siis mõni numbrikombinatsioon, nimi, tegevus vm, tuleb alati püüda leida mõni sobiv – on see siis loogiline või täiesti absurdne seos.

punkt 3 – Kordamine – me kipume asju unustama, sest me ei korda õigel hetkel. Ja kuna inimene hakkab koheselt unustama, tuleks ka koheselt korrata. Iga kordamine jätab meelde kauemaks. Seega tuleks kohe pärast info vastuvõtmist seda korrata ja siis üha hiljem ja hiljem. Aga kuna kõike ei jõua korrata, siis ongi täiesti normaalne, et unustame midagi ära.

Head trenni!