Meeste tantsupidu “Rohkem meest!”

rl_meestetantsupidu-1
Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli lasterühma “Tulevased Tudengid” poisid hoidsid õhtuses jalgpallifinaalis pöialt itaallastele.

Eelmisel nädalavahetusel toimus meeleolukas ja juba kolmas Meeste Tantsupidu Rakveres, kus kokku osales 337 tantsurühma 3280 tantsijatega. Kokku esitati ühel etendusel 32 tantsu.

Tsiteerides Meeste tantsupeo idee autorit ja lavastajat Maie Oravat, siis Eesti mehed on sõbralikud, soojad ja heatahtlikud. Meestel on vaja ka olla omaette ja meestel on oma suhtlemine teistmoodi, nad saavad olla vabad ja oleme ausad – mehed on ka natuke edevad ja tahavad ennast näidata. Maie Orav kiidab Eesti mehi taevani ja kutsume ka meiegi üles Eesti naisi rohkem oma mehi julgustama, tunnustama ning nende üle uhkust tundma!

Eesti mees on tõesti täis väge ning meil oli hea meel näha, et kohal olid nii noored kui ka soliidsemas eas mehehakatised.

Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli lasterühmas “Tulevased Tudengid” ja rahvatantsurühmas “Kiili Keerulised” olid osad mehed juba teist korda oma sammud tantsupeole seadnud.

rl_meestetantsupidu-2
“Kiili Keerulised” lootsid samuti suures jalgpallilahingus Itaalia võitu Hispaania üle.