Raskused urineerimisel ? See on küsimus mehele 40+

meestekuu_ipss_test
Urineerimishäirete test koosneb seitsmest küsimusest.

Sel aastal oleme valinud meestekuu keskseks teemaks eesnäärme suurenemise ja sellega seotud urineerimishäired. Avasime kampaania kodulehel kõige olulisema urineerimishäirete testi tegemise võimaluse (ipss.meestekuu.ee), mis on saanud juba väga populaarseks.

Miks selline teema ?

See on probleem, mis puudutab paljusid mehi ja käib meheks olemisega kaasas. Enam kui pooled üle 50-aastastest meestest kaebavad kusemishäirete üle, mis on tingitud eesnäärme healoomulisest suurenemisest. Urineerimishäirete esinemissagedus hakkab kasvama üle 35-aastastel meestel ja see trend on jätkuv vanemas eas.

Levinud kaebused, mis meest häirivad, on öine urineerimine, nõrgenenud uriinijuga, raskenenud urineerimise alustamine ja pakitsus alakõhus. Probleemide tekkepõhjused on väga erinevad. Siiski, peamised teadaolevad riskifaktorid on vanus, hormonaalsed muutused, ülekaal ning varasemad suguteede põletikud.

Mehed saavad urineerimishäirete testi teha nüüd internetis

Eesnäärme healoomulise suurenemisega seotud kusemishäirete hindamiseks on välja töötatud spetsiaalne IPSS küsimustik. See on kõige olulisem uuring healoomulise eesnäärme suurenemise diagnoosimisel ja eriti ravivalikute tegemisel.

Meestekuu puhul avati IPSS testi tegemise võimalus internetis – Meestetervis.ee kodulehel. See on mugav võimalus teha test arvutis või nutiseadmes. Testi tulemusest võib informeerida oma perearsti või pereõde, kes oskab anda edasised soovitused urineerimishäirete leevendamiseks. Ühtlasi saab kodulehelt esmase ülevaate haiguse ja selle ravi kohta.

Et teema on aktuaalne, näitab seegi, et lühikese aja jooksul (test on avalik olnud kaks nädalat) on testi lahendatud juba juba ligi tuhat korda.

Meestel, kellel urineerimisega seotud kaebused puuduvad, soovitavad arstid eesnääret alates viiekümnendast eluaastast kontrollida vähemalt üks kord aastas.

Meediakajastus:
Meestele! Urineerimishäirete testi saab teha ka internetis! (Tervis Pluss, 01.06.2015)
Meestele, kes arsti juurde minna ei julge: terviseteste saab teha ka internetis (Delfi Naistekas, 01.06.2015)
Urineerimishäire käib meheks olemise juurde (60+, 01.06.2015)

Loe lisaks:
Healoomuline eesnäärme suurenemine