Kust saada erektsioonihäire ravimeid (ja retsepti)

Erektsioonihäire ravimid ei ole kallid, kuid neid saab ainult apteegist retseptiga. Retsepti küsi esimesena perearstilt.

Kuigi Poolas on erektsioonihäire ravim 2016. aasta lõpust käsimüügis (vaata telereklaami), takistab Eestis laialdasemat kasutamist retseptibarjäär. Ravimi saamiseks peab arsti käest küsima retsepti.

Reklaamide näitamine aitab seda kodulehte töös hoida. SA4.

Kas peaksid arsti poole pöörduma? Kui kahtled, siis tee lihtne test erektsiooni hindamiseks (5 küsimust) ja saad kohe vastuse.

Alusta testi

Pea meeles, et erektsioonihäire ravimeid saab apteegist osta ainult arstiretsepti alusel. Kõik muu atribuutika (geelid, kreemid, tabletid, kapslid), mida sellisel eesmärgil Internetis müüakse, on pigem ettekujuteldava toimega. Nendele ei tasu raha kulutada. Kasu asemel võib nendest tekkida ka kahju – ära riski enda peenise tervisega! Apteegis müüdavad erektsioonihäire ravimid ei ole kallid – seega ei paku Internetist kahtlaste toodete tellimine isegi rahalist kokkuhoidu.

Reklaamide näitamine aitab seda kodulehte töös hoida. SA5.

Vaata erektsioonihäire ravimite hindu ja nimetusi Ravimiinfo.ee leheküljelt ning loe, missugused on erektsioonihäire ravimite peamised erinevused (uus!).

📌 Erektsioonihäire esinemisel pöördu arsti vastuvõtule Arstlikku Perenõuandlasse või Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinikusse (Tallinnas, Tartus, Pärnus).

Kuidas erektsioonihäire ravimid töötavad?

Erektsioon tekib siis, kui veri täidab peenise. Erektsioonihäire ravimid parandavad peenise verevarustust ning läbi selle aitavad tekitada hästi püsiva ja piisava jäikusega erektsiooni. Vaata, kuidas erektsioon tekib.

Erektsioonihäire ravimi efektiivseks toimeks on vajalik seksuaalne stimulatsioon. Seega ravimi võtmisele järgnevat iseenesliku erektsiooni teket karta ei ole põhjust.

Selliste ravimite näidustuseks (ravimi omaduste kokkuvõtete põhjal) on erektsioonihäirete ravi täiskasvanud meestel. See ei tähenda, et ravimi kasutamiseks peab ootama täieliku impotentsuseni. Ravimit võib kasutada “soorituse parandamiseks” ka siis, kui erektsioon ei ole sinu hinnangul piisavalt püsiv või piisava jäikusega seksuaalvahekorra rahuldavaks läbiviimiseks.

Missuguse arsti poole pöörduda

Alustada võiks sellest, et küsida retsepti kõigepealt e-kirja teel oma perearstilt. Perearstil ei ole mingit põhjust jätta retsepti väljastamata ning erektsioonihäire puhul ei ole ka mingit täiendavat tõestamise vajadust, et “kas sul ikka päriselt ka on seda vaja”. Erektsioonihäire ravimi retsepti väljastamisega võiks tegeleda esmatasandi meditsiin (ehk perearst).

Kui perearst keeldub retsepti väljastamisest, siis võid pööruda eriarsti vastuvõtule Arstlikku Perenõuandlasse (Tallinnas) või meestekliinikusse (Tallinnas, Tartus, Pärnus). Nendest leiad kindlasti abi.

Loe lisaks: Missugused on erektsioonihäire ravimite peamised erinevused (UUS)