Kuidas alustada tennisega

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveiti viimase aja edu on kindlasti tekitanud paljudes huvi ka ise tennisega alustada.

Kuidas seda teha – küsimus, millele püüame vastata. Kes tahab tennisest pikemalt lugeda, siis soovitame kindlasti raamatut “Mängime harrastustennist”, mis annab päris hea ülevaate tennisemänguga seotud mõttemaailmast.

Kuidas alustada

Selleks, et tennisemänguga algust teha, ei ole tegelikult suurt midagi vaja (samamoodi nagu jooksmisegagi). Piisab spordijalatsitest (ketsid, tennised, misiganes), lühikesed püksid ja särk. Teine samm, mis viib mängimisele tõttöelda lähemalegi oleks liituda mõne algajatele mõeldud treening-grupiga. Neid leidub igas tenniseklubis. Enamasti on algajate grupis hinna sees ka pallide ja reketi kasutamine. Seega pole vaja endale kohe spetsiaalseid tennisejalatseid ja mänguvarustust muretseda. Algajate kursusel saab aru, kas sulle üldse mäng meeldib või ei.

Soovitus: Kindlasti alustada treening-grupiga, et saada kätte õige löögitehnika peamistele löökidele (eestkäsi, tagantkäsi, serv). Nii on võimalik sõbraga mängides teadlikult oma tehnikat hoida. Vale löögitehnikaga ei tule esiteks mäng nii hästi välja, teiseks on oht ennast vigastada (ranne, küünarnukk, õlg – hoiame neid hästi).

meestekuu_tennis2
Roger Federer, üks maailma parimaid tennisemängijaid.

Kas ma pole liiga vana mänguga alustamiseks

Tennis on üks mängudest, mida nii mehed kui naised mängivad kõrge eani. Vanusega muutub küll mängustiil ja tempo. Näiteks kiired sprindid asenduvad ökonoomsema kuid tehniliselt täiuslikuma löögiga. Seega mõnel noorel välejalal võib olla päris nukker üksi siblida, kui vastane tehniliselt hästi kuid ökonoomselt mängib. Kuid mitte mängurõõm ei vähene. Tennisega alustamiseks ei ole kunagi liiga hilja!

Kui ma ükskord lähen tenniseasju ostma

Tennisejalatsitega on suhteliselt lihtne. Sportlandis on neid müügil umbes kolm mudelit, seega valima väga ei pea 🙂 Tennise Sportlandis on valik natuke suurem aga ka pead segi ei aja. Tennisejalats erineb tavalisest vabaaja jalatsist selle poolest, et ta on oluliselt jäigemate seintega ning kaitseb hästi jalga koos hüppeliigesega.

Tennisereketi valimine ei ole samuti eriti raske. Reketid kaaluvad 285 grammi ringis, tasub osta kindlasti grafeenist reket (mitte alumiiniumist). Reketi pea suurus on enamasti 100 ruut-tolli, algajal on parem mängida suurema peaga reketiga. Näiteks Head Instinct Lite on hea 107 ruut-tolli suuruse peaga reket algajale. Reketi käepidemed on erineva mõõduga – et enda oma teada saada, siis on hea teada reeglit või lihtsalt poes erineva suurusega käepidemeid proovida (või treeneri käest küsida). Tuntud reketifirmad on Head, Wilson, Babolat – tenniseplatsil enamusel on üks nendest kolmest firmast. Head reketid algajale ja harrastajale maksavad umbes 100 euro ringis ning selline korralik reket kestab hästi üle 5 aasta.

Kui sul on mingeid soovitusi veel alustajale või küsimusi, siis jätan need kommentaaridesse. Vastame kindlasti !

tennis_ott_kiivikas
Tennist mängib ka Ott Kiivikas

Hindadest ja muust

Tennisepall maksab 1-2 eurot ja harrastajal vahet ei ole missuguse ta võtab (Slazinger, Babolat, Wilson vms.). Müügil on nad neljapallistes torudes. Mänguplatsi hind sõltub ajast ja asukohast. 5€/tund (Rocca al Mare tennisekeskuse välisväljaku suvepakkumine nädalavahetusel) kuni 35€/tund (Tondi Tennisekeskuse siseväljak E-R 16-20). Tennise reeglid leiad tennis.ee koduleheküljelt. Tennisevarustuse hindadega saad tutvuda näiteks mistertennis.com kodulehel. Ühtlasi soovitame seda poodi ka tennisevarustuse tellimiseks.

Head mängurõõmu ning julget pealehakkamist !