Kuidas pääseda kiiremini arsti vastuvõtule

Pöördu sama arsti vastuvõtule maakonnahaiglas, kus on lühemad järjekorrad või kasuta tasulist erakliiniku teenust.

Kätlin Pääro kirjutas Eesti Päevalehes, et ühest otsast teisegi sõidab me riigis loetud tundidega ning väga paljud meist oleksid valmis seda tegemagi, et saada aeg eriarstile ning abi varem kui vahetuvad aastaajad.

Tõsi ta on, et järjekorrad eriarstide juurde kipuvad olema pikad. Eriti võib selline mulje jääda tipp-arstidega ja kvaliteetset arstiabi pakkuvates Tartu ja Tallinna suurhaiglates – PERH, ITK ja TÜK.

Oluline: Järjekordade pikkus samas ei sõltu patsiendite arvust ega arstide töökoormusest vaid hoopis sellest, kui palju Haigekassa on tellinud ravijuhte. Näiteks, kui Haigekassa on öelnud, et soovib osta 10 patsiendi vastuvõttu, siis kuni 10 patsienti saab vastuvõtule sõltumata sellest kui palju haigeid patsiente tegelikult on või kui palju arstil oleks aega neid vastu võtta.

Sageli ei teata, et sama arsti juurde on võimalik pääseda ka oluliselt kiiremini. Üks võimalus on tasuline vastuvõtt ning teine võimalus minna teise linna, kus samad arstid võtavad patsiente vastu ka maakonnahaiglates.

Maakonnahaiglad

Kui ei ole liiga keeruline sõita teise linna, siis see oleks üks võimalus küll.

Näiteks:

Eesti haiglate nimekirja leiab näiteks siit, et järgi vaadata, kas seal uroloog millalgi vastu võtab. Meestearstide vastuvõtud leiab siit lehelt või siit.

Lisaks on maakonnahaiglates ka kohapeal uroloogi vastuvõtud mõnikord olemas. Näiteks Jõgeval dr Meelis Pauklin, Rakvere Haiglas dr Juho Pariis, Kuressaare Haiglas dr Andres Sarjas.

Tasuline vastuvõtt

Samade, igapäevaselt suurhaiglates töötavate arstide juurde, on võimalik lühikese ajaga pääseda tasulisse vastuvõttu. Selle kohta leiab rohkem infot Meestearstide lehelt.