Avasta uus hobi!

Istud õhtuti kodus ja ei tea mida teha? Siit leiad endale hobi, mida saad harrastada üksi, pere või sõpradega!

LANGEVARJUHÜPE: Kui oled ammu unistanud langevarjuhüppest või oled juba esimesed hüpped teinud langevarjurihakatis, siis Eesti Langevarjuklubil on de facto Eestis kõige laiemad teadmised langevarjuspordist.
www.skydive.ee

MUDELLENNUNDUS: Kui Sul on tahtmist ja huvi tegeleda lennuspordi ühe põnevama ja enim väljakutseid pakkuva tehnilise spordialaga, siis oled leidnud endale just sobiva!
Selleks, et osaleda erinevate mudeliringide töös või olla lihtsalt klubi liige, vaata Mudellennu Ühenduse lingi alla peituvat klubide nimekirja ja leiad kindlasti endale lähima tegutseva ringi või klubi, kust saad alati nõu ja abi küsida.
www.mudellend.eu

TANTSIMINE: Tallinna kesklinnas asub Eesti suurim Salsa tantsukooli, kus õpetatakse Sulle salsat ja teisi seltskonnatantse nagu argentiina tango, kizomba, bachata, merengue, cha-cha-cha jm. Kooli rõhk on ennekõike lõbusal olemisel, heal tujul ning suhtlemisel. Salsa on mõeldud kõigile neile, kes kunagi unistanud paaris tantsimisest ja seda just improviseerival moel.
www.tantsukeskus.ee

RUSIKAVÕITLUS: Tänapäeva poksi eellane on inglise rusikavõitlusele. Rusikavõitlus on üks vanemaid kehalisi võistlusi, peamiselt meeste vahel. Erinevaid rusikavõitlusi on teada mitmelt poolt maailmast ning neid on tekkinud eri kohtades iseseisvalt.
www.eestipoksiliit.ee

MAADLEMINE: Maadlus on üks maailma vanimaid spordialasid. Selles käib kahevõitlus ilma abivahenditeta, kusjuures see, kes puudutab maad mõlema õlaga, loetakse kaotanuks. Kui kumbki ei suuda vastast ettenähtud aja jooksul seljatada, võidab see, kes suutis rohkem võtteid sooritada või oli kohtunike arvates aktiivsem.
www.maadlusliit.ee

JAAPANI VÕITLUSKUNST: Aikido on Jaapani võitluskunst, mis on loodud O-Sensei  (Suur Õpetaja) poolt. Füüsilisel tasandil on aikido kunst, mis sisaldab endas mõningaid heiteid ja liigeste lukke, mis on tuletatud jiu-jitsu’st ning mõningaid heiteid ja teisi tehnikaid kenjutsu’st. Aikodo eesmärgiks ei ole vastast lüüa käe või jalaga, vaid kasutades ära ründaja oma energiat, saavutada kontroll tema üle või heita ta endast eemale. Aikodo ei ole staatiline kunst – liikumisele ja liigutuste dünaamilisusele pööratakse suurt tähelepanu.
www.taikikai.ee

BOULDERING: Tule avasta enda jaoks alternatiivne jõusaali treening – ronimine. Ronimine ei ole ainult hea ja põnev kogukeha treening, vaid ka viis eneseületusteks ja sotsialiseerumiseks. Läbi ronimise on lihtne leida uusi sõpru ja miks mitte ka elukaaslast. Tule proovi seda ägedat spordiala Meestekuu raames! Loe lähemalt: www.ronimisministeerium.ee

JUDO: Ju tähendab jaapani keeles õrnust, pehmust, leebust ja järeleandlikkust, sõna do aga teed, rada või põhimõtet. Seega võib sõna JUDO tõlkida mitmeti: pehme tee, põhimõtetelt järeleandlik jne.
www.judo.ee

ORNITOLOOGIA: Eesti Ornitoloogiaühingu ridadesse on oodatud igaüks, kes on huvitatud lindudest, nende tundmaõppimisest ja kaitsmisest. Tähtis on hea tahe ja lindude tundmine ei olegi tingimata vajalik. Juba ühingu liikmeks astumise ja liikmemaksuga annad oma panuse lindude hea käekäigu toetuseks.
www.eoy.ee

FOTOGRAAFIA: Õpi kasutama oma kaamerat ja muuda pildid tõeliselt ilusaks järeltöötluses
www.parnufotoklubi.ee
www.fotokursus.ee

MUDELAUTONDUS: Mudelautode kollektsioneerimine on Euroopas ja ka Eestis populaarsust koguv hobi. Mudelautosid koguvad sageli inimesed, kel on autode vastu üldisem huvi või ka inimesed, kes tunnevad huvi mõne kitsama autodega seotud valdkonna vastu: ralli, taksod, tuletõrjeautod, militaarmasinad vms
www.mudelautod.ee

LASKMINE: Laskmine käsirelvast on katsumus, mis paneb proovile iseloomu, silma täpsuse ja käte kindluse. Laskmine päris relvast annab võimaluse tunda end filmi kangelasena või külmaverelise snaiperina.
www.laskmine.ee

KALASTAMINE: Üks meeldivamaid viise looduses lõõgastuda on kalapüük. See ei ole ainult sportlik huvi saada väärtuslik saak, vaid ka suurepärane võimalus nautida rikkumata keskkonda, veeta aega vee lähedal, kuulata linnulaulu.
www.kalale.ee

JALGRATTASPORT: Jalgrattasõidul on tugev mõju meie tervisele, kehalisele võimekusele ja heaolule
www.ejl.ee

PURJETAMINE: Luba enda ellu uut värvi ja osale purjetamise koolituse
www.nautilus.ee
www.purjetamine.eu

LOHESURF: Selleks, et veepeal edasi liikuda kasutatakse lohesurfis pumbatavate balloonidega lohesid, mis tekitavad liikumiseks vajaliku veojõu. Täispumbatud balloonid annavad lohele kuju ja hoiavad selle veepeal nii, et seda on sealt lihtne uuesti õhku tõsta.Lohesurfi mõju tervisele on igati postiiivne. Lohetades on kasutusel kogu keha – jalgadega kontrollitakse lauda ja surutakse vastu lohe veojõule, ülakeha ja eriti kõhulihased ja käed saavad koormuse lohe juhtimise ja tasakaalu hoidmisega.
www.lohesurfikoolitus.ee
www.lohesurf.ee

SUKELDUMINE: Sukeldumine eriti rahustav tegevus ja kuna eesti mees ei oska puhata ja oma emotsioone välja elada, siis on sukeldumine parim vahend stressi maandamiseks ja närvide puhkamiseks. See on seltskondlik tegevus, kus pole vaja väga head füüsilist vormi, sobib peaaegu kõikidele vanuserühmadele ja ei nõua suuri materiaalseid vahendeid.
Juunis meestele OWD ehk sukeldumise algkursuse teooria- ja basseiniosa -20%
www.sukeldujad.ee

RAADIOAMATÖRISM: Raadioamatööriks võib saada igaüks, nii koolipoiss kui professor, arst või õpetaja, kirjanik või traktorist. Peab olema vaid piisavalt tahtmist: kutsungini jõudmine eeldab päris palju õppimist ja pühendumist
www.erau.ee

ORIENTEERUMINE: See on eluviis. Orienteerumisega võib tegeleda igas vanuses, igal aastaajal ning sellise koormusega nagu ise soovite.
www.orienteerumine.ee

KEPIKÕND: Sportlik kepikõnd on tänapäeva inimese tarvis spetsiaalselt välja töötatud liikumisvorm, kusjuures säilitatud on kõik hea ja vajalik tavalisest käimisest. Kepikõnd on jõukohane igaühele, liigutused lihtsad ning loomulikud. Treeninguks läheb vaja vaid paari käimiskeppe, mugavaid jalanõusid, sportlikku riietust ja eelkõige liikumisrõõmu. Kõndida saab igal pool: metsas, pargis, linnatänavail, maanteel, rannas ja rabas.
www.kepikond.ee

KOROONA: Koroonamäng on legendi kohaselt saanud alguse meremeestelt, kes merel piljardi asemel leiutasid sarnase mängu, aga puust seibidega
www.koroona.ee

KRIKET: Kriketit mängitakse Eestis juba üle 10 aasta. Kriketi sobib nii meestele, kui naistele ja Eestis mängivad kriketit nii noored kui ka täiskasvanud.
www.kriket.ee

TEHNIKASPORT: Tehnikasport on Eestis alati populaarne olnud.  Alates 2007.a on ETSL olnud katuseorganisatsiooniks auto- ja laevamudelistide ning raadiosportlaste tegemistele. Nende aladega tegelevad sportlased on näidanud häid tulemusi rahvusvahelisel areenil ning Eesti kiirusautomudelistid kuuluvad juba aastaid maailma paremikku ning võidavad medaleid MM ja EM võistlustelt
www.etsl.ee

AUTOSPORT: Tõsised sportlased saavad Eestis võistelda Eesti meistrivõistlustel nii autorallis kui -sprindis. Mõlemal alal saab sõita rahvusvahelistele tingimustele vastava autoga või ka veidi soodsama rahvusliku klassi autoga. Eestis toimuvad Eesti meistrivõistlused ja Eesti karikavõistlused.
Lisaks on olemas eraldi võistlused pühapäevasõitjatele – rahvaralli ja rahvasprint.
http://www.autosport.ee

PINGPONG: Lauatennis (tuntud ka pingpongi ehk pinksina) on sportmäng mida mängitakse reketii ja väikese palliga täisnurksel laual.
www.lauatennis.ee

SULGPALL: Sulgpallikeskus on loodud 2006. aastal eesmärgiga laiendada ala harrastajaskonda ning suurendada sulgpalliga tegelevate sportlaste hulka. Sulgpall meenutab väheke nii tennist kui ka võrkpalli. Seda mängitakse üks ühe või kaks kahe vastu
www.sulgpallikeskus.ee

VIBULASKMINE: Hea sportlik tegevus, meelelahutus ja ajaviide tervele perele.
www.vibuliit.ee

DISC-GOLF: Disc-golf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama disc-golfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv.
www.discsport.ee

BOWLING: Head mehed, tulge proovige üle pika aja bowlingut mängida ja veenduge selles ise, et peale korralikku bowlingumängu on järgmisel päeval istuda ja astuda natukene teistmoodi.
Pakume Sulle sooduskupongi, millega saad soodustust bowlingule ja piljardile kuni -60%, lisaks kahead joogipakkumised. Täida ankeet siin ja kupong saadetakse sulle e-meili teel. www.kuulsaal.ee