Toitumisnõustaja Hanna-Ly Sildva

Minu nimi on Hanna-Ly Sildva. Olen toituminõustaja. Lõpetasin 2016. a Annely Sootsi Tervisekooli. Käesoleva aasta algusest õpin edasi samas koolis funktsionaalse toitumise erialal, lisaks Olustvere Teenindus ja Maamajanduskoolis kokaks.

hanna_lyToit ja toitumine hakkas mulle eriliselt huvi pakkuma 2009 aastal, seoses lähedase inimese raske haigusega. Sellest ajast peale olen järk-järgult muutnud ka oma toidulauda põhjalikult.

Olen jõudnud arusaamisele, et kui süüa toitu, mida sõid meie esivanemad (nö terviktoitu), juua piisavalt õrnalt soolakat ja aluselist vett, liikuda, magada korralikult, jälgida taldrikureeglit ja regulaarselt toitumist koos toidu glükeemilise koormusega (GK) ning vältida rafineeritud tooteid on meel selge, tuju hea ja palju energiat.

Uurides Eestis tehtud statistikat, saab kiiresti selgeks, et kuni 50. aastaseid mehi ja naisi on keskmiselt sama palju. Kuid meeste osakaal hakkab langema alates 50. eluaastast. Võib teha järelduse, et meeste eluiga on lühem kui naistel. Olen uurinud ka haiguste statistikat Eestis, kust võib leida põhjuse miks see nii on.

Igas haiguse rühmas, on mehi statistiliselt vähem kui naisi (ainuke tulemus, kus mehi ja naisi oli peaaegu sama palju on rasvumus). Minu jaoka pole väga usutav, et põhjuseks on vaid 6% naiste ülekaal Eestis (naisi 53% ja mehi 47%, 2015 a andmed). Tõenäoliselt kannavad naised oma tervise eest paremini hoolt, käivad tihedamini arstlikus kontrollis. Mõtlevad rohkem toidu, tervise jms peale ning teevad ise kodus süüa. See muidugi ei tähenda, et mehed seda üldse ei tee.

Märka meest! kampaania raames kirjutan nelja nädala jooksul mõned retseptid ja mõtteterad, mõeldes just meestele. Retseptid hoian äärmiselt lihtsad, et iga mees saaks kodus neid järgi teha. Kuid see ei tähenda, et pead kramplikult jälgima koostisaineid. Omalooming on alati lubatud ja oodatud. Mis peamine, naudi söögitegemist nii endale, elukaaslasele, lastele, vanematele kui sõpradele!

Võta ühendust!

Lisaküsimuste tekkimisel võid leida mind FB leheküljel: facebook.com/terviktoit
Alustan ka vaikselt oma blogi pidamist: terviktoit.blogspot.com