Kas erektsioonihäire võib seostuda mingite muude haiguste raviks kasutatavate ravimitega?

Vastab meestearst Kristjan Pomm:

Erektsioonihäirete põhjused võivad lisaks kaasuvatele haigustele olla seotud ka kasutatavate ravimite kõrvaltoimetega. Nii on näiteks osad kõrge vererõhu- ja südameravimid aga ka antidepressandid ja uneravimid ning eesnäärmeravimid seotud erektsioonihäirete tekkeriskiga.
Sellest tulenevalt tuleb oma arsti alati sellisest ravimi kõrvaltoimest teavitada, et võimalusel valida ravim, mis seksuaalsust silmas pidades võib sobida paremini. Samas kindlasti ei tohi omal algatusel krooniliste haiguste ravimites ise teha pause või ravimite võtmist katkestada.

Mõnikord võib abi olla ravimite manustamisaja muutmisest, annuse muutmisest, igatahes tasub ravimitest tingitud erektsioonihäirete osas oma arstiga alati nõu pidada, et leida parim lahendus, kus nii krooniline haigus hoitakse kontrolli all kui ei teki häireid seksuaalelus.

Ravimite sekka kuuluvad ka anaboolsed steroidid, mille osas on paraku palju väärkasutust ja sageli otsitakse neist turgutust lihaskasvu vms toetamiseks, jättes teaduvstamata riskid ja kõrvaltoimed. Meesuguhormooni manustamine võib püsivalt segi lüüa inimese hormoonsüsteemi ja vajutada oma pitseri nii meessuguhormooni tootmisele kui ka mehe viljakusele.

Meestearst vastab seitsmele sagedamini esinevale küsimusele meeste seksuaaltervise kohta. Vaata ka teisi vastuseid:

  1. Mis on erektsioonihäirete põhjuseks ?
  2. Kas erektsioonihäire võib olla seotud mingite muude haiguste raviks kasutatavate ravimitega ?
  3. Kas elustiil võib mõjutada erektsiooni ?
  4. Mis on enneaegne seemnepurse ?
  5. Mis on seksuaaltervise keerukaim probleem ?
  6. Kuhu poole pöörduda seksuaaltervisega seotud muredega ?
  7. Kahtlustan, et mul on sugulisel teel leviv haigus ?